A magyarok mindig is híresek voltak arról, hogy kevésből is sokat tudnak kihozni. Egy bodrogközi faluban azonban a magyar találékonyság egészen meglepő mértéket öltött.
Tiszacsermely Borsod-Abaúj-Zemplén megye keleti felén található, Sárospatak közelében. A Bodrogköz legfiatalabb faluja, hivatalosan 1948-ban jött létre, elsődlegesen kiváló minőségű termőföldjének köszönhetően.
„Nagyon jó földek vannak errefelé, tulajdonképpen ennek köszönheti az egykori tanyaközpont, hogy faluvá lett” – mondja Kecsmár István, Tiszacsermely polgármestere.
A falu 695 főt számláló településnek, habár nem könnyű a helyzete, a Magyar Falu Programnak és a közösség munkájának hála egyre jobb kilátásai vannak. Jó példa erre a település óvodája, a Tiszavirág Óvoda és Konyha, ahova 25 gyerek jár.
Takács Katalin intézményvezető egy óvodapedagógussal, Ildikóval és egy dadussal, Marikával karöltve nap mint nap azon fáradozik, hogy a gyerekeknek a fejlődésükhöz és az óvodai jóllétükhöz elengedhetetlen eszközöket biztosítani tudják. – írja az Örökbe Fogadok Egy Ovit Mozgalom weboldala.

Katalin dolgozóasztala a gyönyörűen, mindig az évszakokhoz, az ünnepekhez öltöztetett csoportszoba egyik sarkában kapott helyet. Itt intézi az intézmény ügyeit, miközben tőle egy méterre már a zajos óvodai élet zajlik. A gyerekek ebben a helyiségben játszanak, rajzolnak, étkeznek, alszanak.

Az óvoda játszótere, igaz nem a legnagyobb és legszebb, de a helyiek a lehetőségekhez mérten próbáltak segíteni ezen. Így került a három traktorgumi az udvarra, ami sokkal biztonságosabb a gyerekek számára, mint a régi fából készült mászóka. Természetesen van még munka bőven, de itt is tetten érhető a közösség összetartó, tenni akaró ereje.